Tuesday, July 26, 2011


     Garrett’s (my boyfriend) sister was in from Florida this week and stopped by our new place tonight.  She has been taking and selling Herbalife for about 2 years now.  Every time she comes to town she talks to us about it and how we should start taking it.  It’s one or two shakes a day and two vitamins. You still eat regular food just replace one or two meals a day with a shake you make yourself.  We went to a meeting on Saturday with her and heard tons of people talk about their weight loss and getting healthy. 

     So we finally decided to order some products, just the basics.  A shake mix, multivitamin, cell activator vitamin and a raspberry tea.  This cost around $100 (for a 30 day supply) but as she explained this is part of our grocery shopping because its food.  Seems a bit pricey at first but when you think about it it’s not to much when we eat out around 3 times a week and easily spend over a $100 on groceries a month.  So we are going to give it a try and see what happens.

No comments:

Post a Comment